Dzień Drzewa 2023

Dzień Drzewa to wyjątkowe święto, które obchodzimy 10 października każdego roku, aby podkreślić znaczenie drzew w naszym życiu i na naszej planecie. To doskonała okazja, aby promować ekologię i edukować najmłodszych o roli drzew w naszym środowisku. W związku z tym chcielibyśmy zaprezentować Wam innowacyjną zabawę, która pozwoli dzieciom poznać tajniki natury i wziąć udział w tworzeniu wirtualnej przestrzeni pełnej zieleni.

Gra z okazji „Dzia Drzewa” to nasza propozycja na obchody tego wyjątkowego dnia. Wszystko, czego potrzebujecie, to wydrukować plakat startowy, który zawiera pierwszy kod QR orazdodatkowe kody i rozwiesić je w różnych miejscach, np. na terenie szkoły czy w okolicznych parkach. Dzieci, biorąc udział w grze, będą miały okazję lepiej poznać drzewa, ich gatunki, a także dowiedzieć się, jakie korzyści niosą ze sobą dla naszego środowiska.

Każdy z kodów QR przenosi uczestników do różnych zadań związanym z drzewami. Rozwiązując te zadania, dzieci zdobywają punkty i wirtualne „liście” na swoich drzewach w grze.

Jednak to nie koniec! Po ukończeniu wszystkich zadań, uczniowie będą mieli okazję posadzić swoje wirtualne drzewo w „Wirtualnej Puszczy Noteckiej”. To innowacyjna platforma, gdzie nasze wirtualne drzewa stworzą wirtualny las, który będzie przypominał o ekologicznej misji Dnia Drzewa przez cały rok.

Niech ta zabawa z naturą stanie się inspiracją dla młodego pokolenia do troski o naszą planetę. Przyłączcie się do nas i razem z nami celebrujcie Dzień Drzewa, ucząc się i działając na rzecz przyrody!